Przyjechał konwój Coca-cola!

autor: Adam Promowski, dnia: 24 listopada 2016

Rzecz o spójności!

Czy potrafisz sobie wyobrazić święta Bożego Narodzenia bez butelki Coca-coli na stole? Czy potrafisz wyobrazić sobie grudzień bez konwoju Coca-coli? Czy umiesz zignorować odczuwane ciepło po obejrzeniu spotu “Holiday is coming” ?

….idziemy o zakład, że nie!

W ubiegły weekend Stacje telewizyjne zaczęły emitować tradycyjny spot reklamowy. Emisja spotu spowodowała protesty części internautów z uwagi na dość nietypowe zakończenie. Święty mikołaj nie wykonuje gestu na samym końcu spotu. Powstał pewien niedosyt.

Jak to jest, że taki detal nie umknął uwadze internautów?

Święta zaczynają się wtedy kiedy zaczyna być emitowany spot i jest to czas niezwykły. Jeszcze 20 lat temu powiedzielibyśmy, że spot jest emitowany gdy ludzie zaczynają doświadczać magnetyzm świątecznych dni zasilanych przez globalny handel. Teraz to nie ważne. Świąteczny Key Visual Coca-coli tak mocno utrwalił się masowej świadomości, że jest już częścią świątecznego i magicznego czasu. W związku z tym, że jest to element świątecznej tradycji zostanie już z nami na stałe. Święta z rodziną, z dziećmi, prezenty, radość spotkań z przyjaciółmi zostało niepostrzeżenie utrwalone w dźwiękach “Holiday is coming” i już nie da się tego zmienić.

Niezmienność – 21 lat emisji, jedynie 3 wersje.

Pierwsza emisja spotu świątecznego miała miejsce w 1995 r. Dotychczas powstały jedynie 3 wersje tego spotu. Każdy z nich zawiera te same stałe elementy, a fabuła zmienia się nieznacznie ulepszając jedynie sposób wywarcia tych samych niezmiennych i pozytywnych emocji.

Chcesz zobaczyć wszystkie 3? Zapraszamy:

Czy to nie fantastyczne wiedzieć, że pomimo zmian na świecie Konwój Coca-coli jedzie dalej niosąc ze sobą ducha minionych świąt?

Wesołych Świąt ! 😉
hiveberg